Novinky‎ > ‎» Archív akcí‎ > ‎

Autoestima flamenca a duševní zdraví

Autoestima flamenca a duševní zdraví
kurz se španělským psychologem a tanečníkem Carlosem Sepúlvedou

22.9.2015 8:30-16:30

Hlavní téma: 

Ukážeme si použití flamenkového tance a metody Autoestima Flamenca® v oblasti péče o duševní zdraví, jako doplněk psychoterapie a dalších způsobů léčby. Seznámíme se také s možnostmi prevence a integrace.  Budeme pracovat s expresí a komunikací a metodu si prakticky vyzkoušíme.

Průběh kurzu:

Úvod, rozehřívací techniky, základy techniky flamenkového tance, cvičení zaměřená na skupinovou dynamiku v tanci, závěrečný odborný komentář, Power Pointová prezentace výsledků výzkumu o vlivu flamenka na duševní zdraví a o práci se skupinou klientů s vážnými duševními onemocněními.

Seminář je určen pro psychology, psychoterapeuty, psychiatry, lékaře, zdravotní sestry, sociální pracovníky a další, které zajímá účinek flamenkového tance a pohybu na duševní zdraví. 

M.A. Carlos Sepúlveda je psycholog a flamenkový tanečník ze Sevilly s výcvikem v bioenergetice a se zkušeností využití rozvojového potenciálu flamenka v řadě evropských zemí. Vytvořil metodu Autoestima Flamenca®, která používá tento tanec tvořivě k terapeutickým účelům a pro osobní rozvoj. Má zkušenosti s širokou škálou skupin včetně seniorů, učitelek nebo klientů psychiatrických zařízení.

Akce je akreditována Asociací klinických psychologů (4 kredity) a Českou asociací sester (4 kredity) pro všeobecné sestry a zdravotně sociální pracovníky.

Pro účast nemusíte umět tančit ani mít zkušenost s taneční technikou. Vezměte si pohodlné oblečení, uzavřenou obuv.

Cena:
1.300 Kč do 23. srpna včetně na účet 777 09 777 09/2010, do zprávy napište jméno a příjmení.
1.500 Kč po 23. srpnu nebo hotově v den konání (pokud budou volná místa).

Kurz bude ve španělském jazyce s překladem do češtiny.

Místo konání:
DDM Karlínské Spektrum
Karlínské nám. 7
180 00 Praha

Kontakt na pořadatele:
Mgr. MgA. Helena Bezděková
Jugoslávská 619
252 29 Dobřichovice
tel.: +420 604 965 493
mail: helenabezdekova@gmail.com