Novinky‎ > ‎» Archív oznámení‎ > ‎

2. oznámení všem členům AKP ČR ve věci stanoviska Prezidia k návrhu smlouvy o poskytování a úhradě hrazených služeb se VZP ČR

přidáno: 11. 10. 2016 3:14, autor: Jan Bažant   [ aktualizováno 12. 3. 2018 5:28 ]

Vážené kolegyně a vážení kolegové,

věnujte, prosím, svoji pozornost tomuto 2. oznámení týkající se uzavírání smluv se VZP ČR.

První oznámení jsme přes předsedy jednotlivých poboček dávali na vědomí v polovině měsíce července (11.7.), tehdejší doporučení znělo: t.č. nepodepisovat smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb se VZP ČR na dobu určitou 8 let.

2. oznámení:

Prezidium AKP ČR se na své výjezdním jednání ve dnech 2. 10. až 3. 10. t.r. aktuálně zabývalo danou situací.
Dr. Koblic a prezidentka seznámili s aktuálními informacemi: vzhledem k tomu, že na dopis ze dne 11. 7. 2016 náměstek Honěk, nebo někdo jiný s VZP ČR, nereagoval, písemně jsme dne 23. 9. 2016 oslovili přímo předsedu Správní rady VZP ČR a ředitele VZP ČR. Opakovaně jsem uvedli argumenty vztahující se k této záležitosti a požádali jsme oba představitele zdravotní pojišťovny, aby se danou situací zabývali.

Pro úplnost informací Vám k oznámení formou příloh přikládáme:

Za 1, dopis pro předsedu Správní rady VZP ČR společně se třemi přílohami
Za 2, dopis pro ředitele VZP ČR, přílohy se shodují s přílohami dopisu pro předsedu správní rady.

Prezidium se usneslo, že nadále budeme vyvíjet aktivitu k jednání s představiteli VZP ČR ve smyslu uzavření smlouvy o poskytování a úhradě hrazených služeb se VZP ČR na dobu neurčitou a nadále doporučuje: nepodepisovat smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb se VZP ČR na dobu určitou 8 let.
Jedním z argumentů proč nepodepsat, je fakt, že smlouva uzavřená na 8 let má menší tržní hodnotu než smlouva uzavřená na dobu neurčitou, což může být významným faktem při prodeji privátní praxe.

Aktuálně naše doporučení trvá do odvolání, nejpozději do prosincového jednání Prezidia AKP ČR dne 5. 12. 2016.

Pokud naše snahy nyní nebudou úspěšné a smlouvy na dobu 8 let doporučíme podepsat, jistě budeme o smlouvách na dobu neurčitou dále vyjednávat.

V tuto chvíli nemáme zpětnou reakci od členů poboček, kolik členů již stávající smlouvy na dobu 8 let podepsalo. Ocenili bychom informaci od Vás, obdrženou od předsedů jednotlivých poboček, kolik z Vás již smlouvu podepsalo. Sdělte, prosím, krátkou zprávou Vašim předsedům do 21. 10. 2016, jak jste tuto situaci sami vyřešili.

Děkujeme za spolupráci,
se srdečným pozdravem,

PhDr. Karel Koblic                                                                    Mgr. Hana Jahnová
  člen Prezidia                                                                            AKP ČR prezidentka